۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1398/04/05 18 هزار ميليارد ريال در دولت تدبير و اميد به توسعه روستايي اختصاص يافت.
18 هزار ميليارد ريال در دولت تدبير و اميد به توسعه روستايي اختصاص يافت.
منوچهر رزمجو شامگاه چهارشنبه در نشست بررسي راهكارهاي بهبود شرايط كسب و كار در حوزه فرش استان خراسان جنوبي افزود: 260 ميليارد تومان سهم خراسان جنوبي از اين اعتبارات است كه تاكنون 90 درصد آن جذب شده اما 10 درصد از اين اعتبارات به فرش و صنايع دستي اختصاص يافته كه خراسان جنوبي مي تواند از اين ظرفيت بهره مند شود.

وي گفت: تسهيلاتي هم در اين زمينه در اختيار كميته امداد است كه مي توان استفاده كرد و تسهيلات ديگري هم از محل صندوق كارآفريني اميد و بانك سينا در اختيار است كه مي توان گفت براي ارتقاي فرش خراسان جنوبي هيچگونه مشكلي در زمينه تسهيلات وجود ندارد.

معاون سرمايه گذاري، فرهنگي و اجتماعي معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري بيان كرد: تعيين الگوهاي مناسب براي رسيدن به توسعه متوازن روستايي از مهمترين محورهاي پيش رو است كه در همين ارتباط با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به دنبال الگوي خوشه اي هستيم.

وي با بيان اينكه خراسان جنوبي ظرفيت خوبي در زمينه الگوي خوشه اي دارد افزود: بخش فرش را به راحتي مي توان در قالب الگوي خوشه اي مديريت كرد كه برگزاري نمايشگاه و تامين بازار فروش يكي از محورهاي اين الگو است.

رزمجو گفت: مهمترين دغدغه در بازار فرش روستايي، بازار فروش است كه هرگونه تلاش براي اين مهم توسعه روستايي را در بر خواهد داشت.

وي افزود: خراسان جنوبي ظرفيت خوبي در زمينه فرش در كنار محصولات استراتژيك همچون زعفران و زرشك دارد كه اين هنر ايراني در اين خطه از مرز و بوم افتخار هر ايراني است.

وي اظهار داشت: تلاش روستاييان در زنده نگه داشتن اين هنر اصيل ايراني مسئوليت را بر مديران بيشتر مي كند كه اميدواريم با هماهنگي و مديريت مديران استاني بتوانيم مشكل فرش را در خراسان جنوبي مرتفع كنيم.

رزمجو تصريح كرد: در حوزه معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم موظفيم رشد اقتصادي را در روستا فراهم كنيم، اين در حالي است كه ساليان متمادي خدماتي در روستاها ارايه شده اما توسعه متوازن را در بر نداشته است.

وي گفت: خدمات زيرساختي قابل توجهي بعد انقلاب به روستاها سوق داده شده اما متوازن نبودن آن خالي از سكنه شدن برخي روستاها را در بر داشته است.

مديرعامل شركت صنعت آفرينان امداد هم در اين نشست با بيان اينكه فرش خراسان جنوبي از كيفيت خوبي برخوردار است گفت: اميدواريم با ايجاد نمايشگاهي بتوانيم ظرفيت خوبي را براي بازار فروش اين توليد مرغوب فراهم كنيم.

مهدي ابراهيمي افزود: در زمينه حمايت از صنعت فرش به صورت پايلوت از خراسان جنوبي شروع خواهيم كرد كه هدف اصلي ما توسعه پايدار و هدفمند روستا است.

وي گفت: در زمينه ارتقاي فرش ايران از هيچ تلاشي چشم پوشي نخواهيم كرد و ارتقاي فرش خراسان جنوبي بخشي از اين هدفگذاري است كه حمايت خواهيم كرد.
در خاتمه جناب آقاي دكتر عابدي معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري ضمن تشكر از حضور جناب اقاي رزمجو وهيات همراه از اعلام آمادگي همه جانبه استان از تحقق طرح بهبود كسب وكار در حوزه فرش در استان خبر داد.
گفتني است استان خراسان جنوبي 50 هزار بافنده فرش دستباف دارد.
تعداد بازدید: 177
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal