۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1398/05/13 ساماندهي و بهبود كسب و كار حوزه فرش استان
ساماندهي و بهبود كسب و كار حوزه فرش استان
جلسه ساماندهي و بهبود كسب و كار حوزه فرش استان صبح امروز به رياست محمدصادق معتمديان استاندار خراسان جنوبي و با حضور معاون هماهنگي امور عمراني، معاون هماهنگي امور اقتصادي و باحضور مديران دستگاه هاي اجرايي مرتبط برگزار شد.
معتمديان در جلسه ساماندهي و بهبود كسب و كار حوزه فرش استان با اشاره به اينكه يكي از اولويت‌هاي استان در بحث توليد و اشتغال حمايت از توليدكنندگان فرش دستباف استان است كه در اين راستا برنامه‌هايي در دستور كار قرار گرفته است، اظهار كرد: صنعت فرش دستباف از مزيت‌هاي استان خراسان جنوبي بوده كه ميبايست امكانات استاني و كشوري را براي توسعه دومين مزيت استان بسيج كنيم.
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به چرخه كامل توليد فرش دستبافت در كميته امداد استان، گفت: اميدواريم محوريت كميته امداد و همكاري مابقي دستگاه‌ها به عنوان معين بتوانيم تا پايان دولت ميزان اشتغال در حوزه فرش به رقم مطلوبي برسد.
معتمديان با بيان اينكه نبودن آمار و اطلاعات از ضعف‌هاي اصلي براي تدوين سند توسعه فرش استان است، ادامه داد: تدوين سند توسعه فرش و تكميل بانك اطلاعاتي اولين قدم در تكميل چرخه توليد فرش در استان است لذا كميته فرش در استان بايد با محوريت معاونت عمراني و معاونت اقتصادي استانداري تشكيل و بانك اطلاعاتي به روز نيز تكميل شود.
وي با تاكيد بر اينكه بايد حمايت و توانمندسازي قاليبافان در دستور كار قرار گيرد، عنوان كرد: تحت پوشش قرار گرفتن 20 هزار قاليباف، اعطاي تسهيلات ارزان‌قيمت، پشتيباني فني و بازاريابي در بخش صنعت فرش بايد به صورت جدي پيگيري شود.
تعداد بازدید: 121
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal