۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1398/05/13 لزوم تهيه بانك اطلاعاتي براي كليه آبادي هاي استان
لزوم تهيه بانك اطلاعاتي براي كليه آبادي هاي استان
استاندار خراسان جنوبي صبح امروز يكشنبه مورخ 13 مرداد ماه در جلسه شناسايي ظرفيت ها در راستاي توانمندسازي مناطق روستايي اظهار داشت: هدف از برگزاري اين جلسه شناسايي ظرفيت هاي روستاهاي استان و ايجاد هم افزايي بين دستگاه هاي اجرايي است.
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به اينكه در كشور حدود 49 دستگاه اجرايي وظيفه توسعه روستاها را بر عهده دارند، ادامه داد: اما متاسفانه در خراسان جنوبي تنها 25 دستگاه اجرايي مسئوليت خدمت رساني و توسعه روستاهاي خراسان جنوبي را بر عهده دارند.
وي با تاكيد بر اينكه سند و چشم اندازي در رابطه با توسعه روستاهاي استان بايد هر چه سريع تر تهيه و تدوين شود، افزود: متاسفانه برخي از روستاهاي استان هنوز ناشناخته هستند و تهيه و تدوين اين چشم انداز بر عهده سازمان مديريت و برنامه ريزي بودجه استان خواهد بود و ديگر دستگاه ها نيز بايد همكاري لازم را داشته باشند.
معتمديان به بحث مهاجرت معكوس به روستاهاي استان اشاره كرد و گفت: علي رغم اينكه زحمت هاي بسياري در راستاي كاهش اين موضوع كشيده شده است هنوز شاهد مهاجرت روستاييان هستيم و بايد دلايل خالي از سكنه شدن روستاها را به صورت پژوهشي رصد كنيم.
وي با تاكيد بر اينكه از ظرفيت سند آمايشي استان براي تهيه سند و چشم انداز توسعه روستاها بايد استفاده شود، ادامه داد: مشكل استان ما نبود يك بانك اطلاعاتي روستايي است و متاسفانه در اين زمينه تناقض هاي آماري بسياري وجود دارد و بايد همه كمك كنند تا اين بانك اطلاعاتي ظرف مدت يك ماه تهيه و تدوين شود و اين بانك اطلاعاتي يك نوع شناسنامه روستايي محسوب مي شود.
معتمديان اظهار كرد: بيش از 10 رسته شغلي در روستاهاي خراسان جنوبي از جمله باغداري، دامداري، معادن، تعاوني و غيره داريم كه بايد بر اساس اولويت و ظرفيت هاي هر روستا تقسيم كار و شناسنامه هر روستا را تهيه كنيم.
معتمديان در پايان به بحث اولويت اجراي طرح هاي هادي در روستاها اشاره كرد و گفت: طرحهاي هادي يك زير ساخت براي توسعه بحث گردشگري محسوب مي شود و بايد در قالب برنامه ها تدوين يابد و توسعه پيدا كند.
تعداد بازدید: 129
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal