۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1394/11/19 در صورتي كه دهيار به دليل استعفا مايل به ادامه خدمت در دهياري نباشد و شوراي اسلامي روستا با اين امر مخالفت ورزد و خواستار ادامه خدمت باشد تكليف چيست؟
در صورتي كه دهيار به دليل استعفا مايل به ادامه خدمت در دهياري نباشد و شوراي اسلامي روستا با اين امر مخالفت ورزد و خواستار ادامه خدمت باشد تكليف چيست؟
بر اساس بند 3 ماده ي 6 اساسنامه تشكيلات و سازمان دهياري ها مصوب 1380 يكي از موارد پايان يافتن خدمت دهيار، قبول استعفاي دهيار از سوي شوراي اسلامي روستاست. اما بر اساس تبصره ي همين ماده در صورت رد استعفا از طرف شورا، دهيار مي تواند بعد از پانزده روز از تاريخ اعلام، استعفاي خود را به دفتر بخشداري ارسال كند و شورا مؤظف است حداكثر قبل از اتمام مدت، دهيار جديد را انتخاب و براي صدور حكم به بخشدار معرفي كند. بديهي است دهيار از زمان تحويل استعفا تا قبول استعفا و انتخاب دهيار جديد با تعيين سرپرست دهياري، براي معطل نماندن امور دهياري مكلف است به خدمت خود ادامه دهد. شورا نيز مكلف شده است در صورت استعفا و عدم تمايل دهيار به ادامه ي خدمت با استعفاي او موافقت كند. منظور از قبل از « اتمام مدت» در تبصره ي ماده ي 6 مدت مقرر در ماده ي 8 اساسنامه دهياري هاست. ماده ي 8 مقرر مي دارد: « در فاصله بين بركناري دهيار يا استعفا يا خاتمه خدمت او تا انتخاب دهيار جديد كه نبايد بيش از سه ماه به طول انجامد يكي از كاركنان دهياري به انتخاب شورا به عنوان سرپرست دهياري انجام وظيفه مي كند» پس شورا مؤظف است حداكثر قبل از اتمام مهلت سه ماه ي مقرر در ماده ي 8 نسبت به انتخاب دهيار جديد به جاي دهياري كه استعفا داده است، اقدام كند.
تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal