۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1394/11/19 چنانچه تعدادي از اهالي نسبت به عملكرد دهيار اعتراض داشته باشند يا از نحوه ي فعاليت وي ناراضي باشند وظيفه ي شوراي اسلامي روستا در اين خصوص چيست ؟ در چه شرايطي مي تواند نسبت به عزل دهيار اقدام كند؟
چنانچه تعدادي از اهالي نسبت به عملكرد دهيار اعتراض داشته باشند يا از نحوه ي فعاليت وي ناراضي باشند وظيفه ي شوراي اسلامي روستا در اين خصوص چيست ؟ در چه شرايطي مي تواند نسبت به عزل دهيار اقدام كند؟
موضوع اعتراض و عدم رضايت اهالي بايد در دستور كار شوراي اسلامي روستا قرار گيرد و شورا پس از بحث و بررسي و شنيدن نظر موافقان و مخالفان ، نسبت به چگونگي پيگيري آن اقدام كند . شوراي اسلامي روستا در صورت وجود حداقل يك موافق با اين اعتراض و عدم رضايت بايد موضوع را طبق ماده 53 آيين نامه ي اجرايي شوراي روستا پيگيري كند . در صورتي كه دهيار موارد مورد نظر شورا را رعايت نكند اين موارد به صورت سئوال از وي مطرح و به او ابلاغ مي گردد. چنانچه دهيار در موعد مقرر براي ارائه پاسخ در شوا حاضر نشود يا پاسخ وي قانع كننده نباشد ، شورا مي تواند با راي اكثريت مطلق اعضا وي را از سمت دهياري بر كنار و فرد جديدي را انتخاب كند.
تعداد بازدید: 71
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal