۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور روستایی و شوراها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1394/11/19 درصدي كه شوراي اسلامي بخش در وضع عوارض بر توليدات و درآمد اهالي محل بايد آن را رعايت كند و اضافه بر آن نمي تواند عوارض وضع كند، چقدر است؟
درصدي كه شوراي اسلامي بخش در وضع عوارض بر توليدات و درآمد اهالي محل بايد آن را رعايت كند و اضافه بر آن نمي تواند عوارض وضع كند، چقدر است؟
مطابق ماده ب 15 آيين نامه اجرايي نحوه ي وضع و وصول عوارض از سوي شوراهاي اسلامي شهر، بخش و شهرك، موضوع قانون تشكيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران – مصوب 1375 – مصوب 7/7/1378هيأت وزيران، نسبت به عوارض شهر و روستا با درآمدها، توليدات خدمات و ساير موارد ديگر هر سال به وسيله وزارت كشور تهيه و به هيأت وزيران براي تصويب ارائه مي شود. تبصره اين ماده مقرر مي دارد كه تا تعيين نسبت ها و درصدهاي جديد به وسيله هيأت وزيران حداكثر ميزان عوارض نبايد در مورد درآمدها از 2 درصد درآمد ساليانه، در مورد فروش كالا يا خدمات از 2 درصد قيمت فروشي و در مورد دارايي و ثروت از نيم درصد(5%) ارزش معاملاتي آنها با احتساب ميزان عوارض ناقابل وصول بيشتر باشد. تعرفه هاي عوارضي كه اين نسبت و درصدها را رعايت نكرده باشند به استناد تبصره ماده ي 77 قانون تشكيلات وظايف و انتخابات و شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران- مصوب 1375- به دست وزير كشور حسب مورد، لغو يا اصلاح مي شود.
تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal